Napsi päikesepaneelid ületasid Atlandi koos Aava Transatlantic Sailing Team’iga

Soome Aava Transatlantic Sailing Team kokku kümne noore purjetamisentusiastiga osalesid rahvusvahelisel regatil Rendez-Vous 2017 möödunud suvel.

Enam kui 3000 miili pikkune teekond kulges Portugalist Kanaari saarte ja Bermuuda kaudu Bostonisse. Meeskond valis Napsi 200W päikesepaneelide süsteemi sellele teekonnale enda kaaslaseks hoidmaks akud alati töövalmis.

Jaht ”Vahine” oli noortele koduks viie nädala vältel. Atlandil oli meeskonna töörütm nelja nädala vältel neli tundi tööd – neli tundi valmisolekus – neli tundi vaba, pannes ühtmoodi proovile nii inimesed kui ka tehnika.

 

Naps varustas jahi kuue päikesepaneeliga NP33RSS mis on valmistatud justnimelt nõudlikke meretingimusi silmas pidades.

Päikesepaneelid on roostevabast terasest alusel ja erinevalt tavapaneelist pehme pealispinnaga ning valmistatud eritehnoloogiaga. Päikesepaneelid on kergemad ja taluvad nende peal kõndimist. Paneelid on kinnitatud otse jahi tekile ning laevad akusid Naps NC15N laadimiskontrollerite abil.

Päikeseelekter on väga hea meetod akude laadimiseks, eriti sadamates kus meeskond naudib vaikust ja võimalust segamatult puhata. “Päikesepaneelid on teretulnud ja kerge lahendus energia saamiseks merel. Atlandil olles suutsime vähendada generaatori kasutust poole võrra, mis suurendas tunduvalt mugavust ja elukvaliteeti, sest nii müra kui ka kuumust oli vähem. Samal ajal säästsime suures koguses kütust. Päikesepaneelid lisavad ka turvalisust sest sõltuvus teistest tehnosüsteemidest merel väheneb. Kirsina tordil pikeneb akude eluiga, tühjenemisperiood on lühem, laadimistsükkel pikem ja see pikendab nende kasutusiga“, võtab kogemuse kokku noor kapten Jarkko Sarmaala.

 

“Vahine” – legendaarne Swan 65 tüüpi alus võitis regati omas klassis olles etapi kiireim alus ja neljas üldarvestuses. Naps õnnitleb noort meeskonda suurepärase tulemuse eest!

Fotod: Valtteri Siikasmaa

Rohkem infot võistlusest: http://snupu.fi/rdv2017/

Vaata ka Youtube’ist: https://www.youtube.com/watch?v=0ZBTiaQxts0

Võid kindel olla, et oleme
Sind nõustamas ka 20 aasta pärast!

Vaata miks
Meid soovitavad meie head ja pikaajalised koostööpartnerid: